český malíř po pol. 20. stol. - Rudá figura

Kombinovaná technika, 30x70 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

Výrazné dílo ve stylu českého informelu nese typické znaky pro tento výtvarný směr, který byl odrazem specifických podmínek přelomu 50. a 60. let 20. století v tehdejším Československu i atmosféry studené války. Svébytným a vysoce radikálním způsobem se vymezil vůči tehdejšímu oficiálnímu výtvarnému projevu a lze jej definovat jako expresivní materiálovou antimalbu. Doporučujeme náročnému sběrateli moderního českého malířství.

pozn.: Rám poškozen.

český malíř po pol. 20. stol.
61038. Rudá figura
Dražba ukončena:01.07.2021 21:32:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:13 000 Kč