český malíř po pol. 20. stol.

61038. Rudá figura

popis: Kombinovaná technika, 30x70 cm. Nesignováno. Rámováno.
Výrazné dílo ve stylu českého informelu nese typické znaky pro tento výtvarný směr, který byl odrazem specifických podmínek přelomu 50. a 60. let 20. století v tehdejším Československu i atmosféry studené války. Svébytným a vysoce radikálním způsobem se vymezil vůči tehdejšímu oficiálnímu výtvarnému projevu a lze jej definovat jako expresivní materiálovou antimalbu. Doporučujeme náročnému sběrateli moderního českého malířství.

pozn.: Rám poškozen.

Pozn.: Rám poškozen.

dražba ukončena: 01.07.2021 21:32:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 13 000 Kč