český malíř 1. třetiny 20. stol. - Splynutí s přírodou

Olej na plátně, 86x40 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 97 cm

Malba nahého ženského aktu v přírodě představuje velmi kvalitní ukázku českého figurálního malířství počátku 20. století. Dívka je zobrazena z čelního pohledu v centru kompozice s rukama na temeni hlavy. Suverénně vedené obrysy umožňují ocenit jemnou krásu jejího těla zachyceného v pozici kontrapostu. Odhalená figura odstínem pleti a postojem perfektně zapadá do celkového přírodního rámce scény, který se vyznačuje umírněnou svěží barevností. Přirozenost palety, která souzní s uvolněným rukopisem, ozvláštňuje jasně červený odstín draperie, na níž dívka stojí. V pojetí obrazu, do něhož se jasně propisuje fascinace životem a vnitřním nábojem přírody, lze cítit ozvuky secesní estetiky. Vysoká hodnota díla je nesporná.

český malíř 1. třetiny 20. stol.
117301. Splynutí s přírodou
Dražba ukončena:26.06.2024 22:08:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč