Olej na kartonu, 50x70 cm. Nesignováno. Rám, sklo.
Pozn.: Díváme se na vynikající dílo od českého malíře první poloviny 20. století zobrazující podzimní krajinu zasazenou do uvolněné barevné exprese. Ve středu obrazové kompozice se nachází potok, který lemují subtilné vertikály stromů odrážející se na vodní hladině spolu s modrou oblohou. Dominantu scenérie tvoří spontánní rukopis, jenž modeluje tvary přírody pomocí jasných tónů, kde na pozadí zářivé žluté a jemné zelené barvy se vymezují reflexy modrých a fialových odstínů. Výrazná dynamická malba je svědectvím vysokého mistrovství autora a citového zprostředkování divákovi poetiky podzimních barev. Tento svěží impresionistický pojatý výjev je vysoce kvalitní ukázkou domácí krajinomalby, u které lze jedině očekávat rostoucí hodnotu.
Nejdelší strana: 81 cm