Český malíř 1. pol. 20. stol.

60764. Odpočinek v parku

popis: Olej na plátně, 47x37 cm. Nesignováno. Rámováno.
Impresionisticky pojatá malba svým zpracováním ukazuje na dílo kvalitního autora. Vyvážená kompozice s ústředním motivem dvojic odpočívajícíh v městském parku evokuje díla francouzských tvůrců počátku 20. století. Autor využívá zemitých barev a mistrně využívá hry světla a stínu. Pozorovateli nechává prostřednictvím zachyceného okamžiku vstoupit do poklidné atmosféry zachyceného okamžiku. Po určení autorství bezpochyby značně stoupne hodnota tohoto obrazu.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

dražba ukončena: 30.06.2021 20:42:54

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 8 500 Kč