Olej na plátně, 47x35 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Olej na plátně, 47x37 cm. Nesignováno. Rámováno.
Impresionisticky pojatá malba svým zpracováním ukazuje na dílo kvalitního autora. Vyvážená kompozice s ústředním motivem dvojic odpočívajícíh v městském parku evokuje díla francouzských tvůrců počátku 20. století. Autor využívá zemitých barev a mistrně využívá hry světla a stínu. Pozorovateli nechává prostřednictvím zachyceného okamžiku vstoupit do poklidné atmosféry zachyceného okamžiku. Po určení autorství bezpochyby značně stoupne hodnota tohoto obrazu.