Olej na plátně, 80x90 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Restaurováno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Díváme se na dílo českého malíře první poloviny 20. století, které zobrazuje pohled na krajinu zasazenou do tlumených tónů. Zvlněné linie kompozice vedou pohled diváka směrem ke horizontu, kde v zástupu vidíme jemně modelované siluety kopců. Barevnou skladbu kompozice určuje kontrast zdrženlivých odstínů zelené a modré barvy, doplněné zemitými tóny. V souladu s tlumeným malířským podáním autor modeluje povrch malby uvolněným rukopisem, který posiluje melancholickou náladu zobrazené scény. Předložená krajinomalba je nepochybně kvalitní ukázkou domácí výtvarné scény první poloviny minulého století. Po určení autorství lze jedině očekávat rostoucí hodnotu tohoto díla.
Nejdelší strana: 101 cm