Český malíř 1. pol. 20. stol. - Koupání

Kombinovaná technika, 38x50 cm. Nesignováno. Rámováno, pod sklem.
Malba představuje ženský akt při koupání ve volné přírodě. Dynamickou kompozici na diagonále s nahou dívkou na břehu doplňuje kmen stromu v pravé části obrazu, který se sklání nad vodou. Pro obraz je charakteristický uvolněný, až nervózní rukopis, který dílu propůjčuje ráz skici. Bezprostřední dojem posiluje také poměrně výrazná barevnost a podání pozadí v levé části obrazu. Díky volnosti malířské práce dílo působí nesmírně přitažlivě a napovídá, že ho vytvořil zkušený umělec značných schopností. Přestože se autora díla dosud nepodařilo identifikovat, malbu jako takovou lze směle řadit mezi práce, které obohatí každou sbírku.

Kombinovaná technika, 38x50 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Český malíř 1. pol. 20. stol.
71548. Koupání
Dražba ukončena:26.01.2022 20:49:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 700 Kč