Český malíř 1. pol. 20. stol. - Dívka s paraplíčkem

Olej na plátně, 56x47 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 68 cm

Předložená olejomalba představuje pohled do zahrady se sedící mladou dívkou, která se skrývá před slunečnými paprsky pod bílým paraplíčkem. Malíři se podařilo předat okamžik, kdy se dívka zamyšleným pohledem dívá směrem k divákovi, který se snaží zachytit její pohled jenž mu však nenuceně uniká. Jasné sluneční světlo zalévá letní zahradu a výrazně prosvětluje pozadí, které září sytou zelenou barvou. Bílá košile zobrazené a paraplíčko tvoří výrazné barevné akcenty dovršené výraznou barvou růže spočívající na její hrudníku. Jedná se o vysoce kvalitní dílo českého malířství první poloviny 20. století, jehož hodnota zcela jistě značně stoupne po určení autorství.

Český malíř 1. pol. 20. stol.
91612. Dívka s paraplíčkem
Dražba ukončena:30.03.2023 21:12:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč