Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vpravo dole Fr. Čermák. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1822 – 1884
Malíř. Studoval na pražské Akademii historickou malbu u F. Tkadlíka a Ch. Rubena. Studijně navštívil Německo, Itálii, Dalmácii. Delší dobu studoval v Belgii a ve Francii. Vrátil se do Prahy a od r. 1878 zde působil jako profesor na Akademii. Maloval historické výjevy, oltářní obrazy a žánrové obrázky z cest.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.