Čeněk Choděra - Smetanův pomník v Jabkenicích

Olej na kartonu, 32x43 cm. Signováno vpravo dole Choděra 28. Rám, sklo.

o autorovi: 1881 – 1955
Malíř. Pracoval nejprve jako dekorativní malíř v Praze, Drážďanech a Dijonu. Studoval na UMPRUM u A. Hofbauera. dále se zdokonaloval v Paříži na Academie des Beaux-Arts, kde získal první ceny a medaile v oboru dekorační malby. Pracoval pro přední pařížská divadla. Vzdělával se dále u M. Utrilla, stýkal se také s H. de Toulouse-Lautrecem a A. Rodinem. Ve svém díle originálně navazoval na impresionismus. Maloval Paříž, Londýn, do vlasti se vrátil r. 1911. Stal se členem Jednoty umělců výtvarných a ihned začal samostatně vystavovat. Hodně cestoval a maloval krajiny (oleje, akvarely). Vystavoval po celé Evropě. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, Galerii hl. m. Prahy, kanceláři presidenta republiky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč

307479. Smetanův pomník v Jabkenicích
Dražba ukončena:02.02.2021 20:07:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 600 Kč