Čeněk Choděra - Řevnice od Černé skály

Olej na kartonu, 51x66 cm. Signováno vpravo dole Č. Choděra 42. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1881 – 1955
Malíř. Pracoval nejprve jako dekorativní malíř v Praze, Drážďanech a Dijonu. Studoval na UMPRUM u A. Hofbauera. dále se zdokonaloval v Paříži na Academie des Beaux-Arts, kde získal první ceny a medaile v oboru dekorační malby. Pracoval pro přední pařížská divadla. Vzdělával se dále u M. Utrilla, stýkal se také s H. de Toulouse-Lautrecem a A. Rodinem. Ve svém díle originálně navazoval na impresionismus. Maloval Paříž, Londýn, do vlasti se vrátil r. 1911. Stal se členem Jednoty umělců výtvarných a ihned začal samostatně vystavovat. Hodně cestoval a maloval krajiny (oleje, akvarely). Vystavoval po celé Evropě. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, Galerii hl. m. Prahy, kanceláři presidenta republiky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč

66381. Řevnice od Černé skály
Dražba ukončena:26.09.2021 20:47:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč