Čeněk Choděra - Celkový pohled na Lhotky u Náchoda

Olej na kartonu, 51x67 cm, signováno vpravo dole Č. Choděra, rám.

1881, Toušeň nad Labem
Žák UMPRUM v Praze (1902-1903; prof. Hofbauer). Procestoval Německo, Rakousko, Švýcarsko i Francii. V Paříži navštevoval akademii prof. Fauchona. Roku 1910 cestuje do Londýna, kde tvoří několik obrazů s městskými motivy. Po 12 letech cest a studií se vrací zpět do vlasti a tvoří zejména v oblasti Polabí a Pojizeří. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Vzadu výstavní razítko.

5658. Celkový pohled na Lhotky u Náchoda
Dražba ukončena:29.09.2016 20:58:36
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč