1. Intarzie, 63x80 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rám.
Pozn.: Mírně poškozeno.
2. Keramika, celková výška 41 cm. Značeno nečitelně.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: Jan Jiříkovský 1906-1990
Narodil se v Klatovech. Studoval na ČVUT na fakultě architektury u prof. Mařatky a Dvořáka. Jeho tvorba se nesla převážně v duchu socialistického realismu. Vytvořil řadu plastik, které jsou k vidění v převážně Písku a Praze, kde se mimo jiné podílel na výzdobě hotelu Jalta. Byl vysokým funkcionářem Svazu československých výtvarných umělců.