plastika Jan Jiříkovský, intarzie Čechy 20. stol. - Soubor 2 děl s tématem Lidice

1. Intarzie, 63x80 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rám.

Pozn.: Mírně poškozeno.

2. Keramika, celková výška 41 cm. Značeno nečitelně.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: Jan Jiříkovský 1906-1990
Narodil se v Klatovech. Studoval na ČVUT na fakultě architektury u prof. Mařatky a Dvořáka. Jeho tvorba se nesla převážně v duchu socialistického realismu. Vytvořil řadu plastik, které jsou k vidění v převážně Písku a Praze, kde se mimo jiné podílel na výzdobě hotelu Jalta. Byl vysokým funkcionářem Svazu československých výtvarných umělců.

plastika Jan Jiříkovský, intarzie Čechy 20. stol.
46074. Soubor 2 děl s tématem Lidice
Dražba ukončena:28.05.2020 22:45:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč