Lept, 21x36 cm. Signováno vpravo dole tužkou C.M. Thuma. Rám, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1870 – 1925
Českoněmecký grafik, malíř, pedagog. Studoval na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Brzy po studiích se usadil v Lednici na Moravě, kde učil na Vyšší zahradnicko-ovocnářské škole. Jako malíř začínal portrétními pracemi a figurální tématikou, později se soustředil na krajinu, zvláště moravskou. Jeho tvorba přecházela od imprese a secese k realismu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.