Carl Maria Thuma

69408. Krajina s topoly

popis: Lept, 21x36 cm. Signováno vpravo dole tužkou C.M. Thuma. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1870 – 1925
Českoněmecký grafik, malíř, pedagog. Studoval na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Brzy po studiích se usadil v Lednici na Moravě, kde učil na Vyšší zahradnicko-ovocnářské škole. Jako malíř začínal portrétními pracemi a figurální tématikou, později se soustředil na krajinu, zvláště moravskou. Jeho tvorba přecházela od imprese a secese k realismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.

zbývá: 3 dnů, 23 hodin

konec dražby: 08.12.2021 20:08:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 100 Kč

1 100 Kč 26.11.2021 20:03:39 238
1 000 Kč 17.11.2021 21:43:27 2546