Olej na plátně, 56x70 cm, signováno vlevo dole Bureš, rám.
1889, Chrudim
Učil se soukromě u Karla Reisnera a Karla Raška. Poté studia na AVU (prof. Bukovac, Schwaiger, Ottenfeld). Vytvořil mnoho podobizen známých osobností (gen. Štefánik, J. Š. Baar pro muzeum v Klenčí,...).
Pozn.: Malba místy poškozena.