V. Neckář - U chalupy - Kvalitní dobový rám

Akvarel, 24x32 cm. Signováno vpravo dole V. Neckář. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 51 cm

o autorovi: 1896 – 1964
Václav Neckář - Architekt, malíř, scénograf. Vystudoval Vysokou školu architektury ČVUT v Praze. Spolupracoval s J. Kotěrou na přípravě plánů pro Karlovu univerzitu, od r. 1923 profesorem na průmyslové škole v Plzni. Pro Plzeň a další města vyprojektoval množství staveb ve svém architektonickém studiu. Jako malíř si vybíral krajinné motivy i městská zákoutí, také květinová zátiší. Účastnil se plzeňského kulturního života, vystavoval s plzeňským SZVU v Rokycanech a Domažlicích.

120282. U chalupy - Kvalitní dobový rám
Dražba ukončena:07.08.2024 23:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč