Olej na kartonu, 23x32 cm, signováno vpravo dole Březina, rám, pasparta, zaskleno.
1862, Pátek nad Ohří - 1906, Jindřichův Hradec
Žák malířské akademie v Praze (1880-1882), v letech 1887-1891 se učil v krajinářské speciálce prof. Julia Mařáka. Po studiích žil v rodném Poohří. V letec 1899-1902 tvořil v Náchodě. Maloval motivy z lesů a lučin, zejména z Ratibořic a Babiččina údolí. Roku 1902 si v Mladé Boleslavi otevřel krajinářskou školu. Vystavoval a tvořil také v Jindřichově Hradci.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.