Keramika, výška: 16cm, signováno vpravo na plintě B. Benda.
1897, Lišnice u Milevska - 1983, Praha
Žák UMPRUM v Hořicích. Dále studium na AVU (prof. J.V. Myslbek a Štursa). Díky stipendiím se podíval do Francie, Itálie a Řecka. Studia přerušila vojenská služba, ze které se vrátil s prostřelenými dlaněmi. Hlavním námětem jeho tvorby je ženský akt. Účastnil se mnoha kolektivních výstav ve světě.
Pozn.: Poškozeno.