Božena Vejrychová - Solarová - Fialky

Akvarel, 11x15 cm. Signováno vpravo dole B. Vejrychová Solarová. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír mírně znečištěn.

o autorovi: 1892 - 1978
Malířka, ilustrátorka, pedagožka, návrhářka loutek. Studovala u J. Hlavína a v soukromé malířské škole R. Vejrycha, také v Paříži. Byla odbornou učitelkou měšťanské školy, věnovala se národopisným studiím, ilustracím pro časopisy, ve kterých odborně publikovala, inspirovala se lidovými hračkami a loutkami. Zabývala se designem keramiky, porcelánu a šperků, ve volném čase malovala. Vydávala umělecké časopisy a knihy. Vystavovala s Kruhem výtvarných umělkyň v Praze, Vídni a Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč

301976. Fialky
Dražba ukončena:06.11.2019 20:18:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 06.11.2019 19:47:04 6155