Olej na plátně, 40x30 cm, signováno vlevo dole Bořivoj Žufan, rám.
1904, Praha - 1942, Praha
Student prof. Schussera a K. Dvořáka. Poté žákem AVU (1924-1928; prof. O. Nejedlý). Studijně procestoval Itálii, Korsiku, Francii i Alpské země. Věnoval se zejména malbě šerých krajin. Později i figurální motivy a zátiší. Vytvořil krajinomalby napříč celou naší vlastí a na sklonku života volil i jasnější barvy. Vystavoval v Benátkách, USA i Rusku.