Suchá jehla, 16x12 cm. Nesignováno. Volný list.
Nejdelší strana: 16 cm
Grafické práce provedené technikou suché jehly Bohuslav Reynek začal zpracovávat od 30. let minulého století, načež se postupně staly jednou ze stěžejních součástí jeho díla. Je pro ně typické bohaté odstupnění šrafur, obrazová hloubka a zaplnění formátu, které navozuje dojem, že divák nahlíží do samostatného prostoru grafiky. Nejinak tomu je i na předložené práci s motivem kočky, na níž Reynek nachází perfektní rovnováhu mezi budováním celku a ztvárněním detailu. Typicky se zde projevuje jemný přístup, měkkost a snovost, tedy navození sugestivní vnitřní atmosféry, kterou suché jehly Bohuslava Reyneka vynikají. K autorově příznačnému stylu patří i poetický námět. Nabízená grafika je krásným příkladem tvorby tohoto osobitého českého básníka, malíře a grafika, o jehož hodnotě není třeba pochybovat.
o autorovi: 1892 - 1971
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč