Bohumír Matal - Na periferii

Olej na kartonu, 23x33,5 cm. Signováno vpravo dole Matal. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 45 cm

Motiv města mnohokrát přitahoval pozornost Bohumíra Matala, významného představitele domácí výtvarné scény 20. století. Na předloženém výjevu autor pracuje se širokými plochami barev, které nanáší na podložku pomocí dynamických tahů štětcem.   Tvary kompozice určuje jistá zelená linie lemující architekturu. Barevnost scény je budována na kontrastu sytých tónů, kde se jasně vymezuje červená a žlutá barva, jež výrazně prosvětluje běloba. Vysoká výtvarná hodnota činí z tohoto díla působivou ukázku tvorby Bohumíra Matala, která je stabilně vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a je vynikající investicí do domácího moderního umění.

o autorovi: 1922 - 1988

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.

posouzeno znalcem
123572. Na periferii
Zbývá:8 dnů, 3 hodin
Konec dražby:26.09.2024 20:21:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 700 Kč