Bohumír Jaroněk

58017. Chaloupka

popis: Dřevoryt, 40x53 cm. Signováno vpravo dole tužkou B. Jaroněk. Rám, sklo.

Pozn.: List poškozen.

o autorovi: 1866-1933
Narodil se ve Zlíně. Vyučil se řezbářem. V malířství byl samoukem. Hodně cestoval po Evropě a Malé Asii. Zajímal ho národopis. Zajímavostí je, že založil Valšské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Ve svých dílech se nechával inspirovat přírodou Valašska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 280 000 Kč

zbývá: 1 dnů, 3 hodin

konec dražby: 14.04.2021 19:22:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 000 Kč