Bohumír Dvorský - Z Moravy

Detail položky

Detail položky

Pastel, 42x60 cm. Signováno vpravo dole Boh. Dvorský. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 80 cm

 

o autorovi: 1902 - 1976
Nejprve studoval ve večerních kurzech, posléze na AVU v krajinářské speciálce prof. Nejedlého. Se školou prof. Nejedlého podnikal i studijní cesty do zahraničí. Po studiích se vrátil do rodného kraje, kde ve výrazné barevnosti zobrazoval krajinu Ostravska, Hané, jižní Moravy. Kromě techniky olejů používal také pastely. Od roku 1939 žil na Sv. Kopečku u Olomouce. Byl členem mnoha výtvarných spolků, kromě jiných ocenění obdržel také titul národní umělec.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

vydraženo
151364. Z Moravy
Dražba ukončena:14.12.2025 21:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 200 Kč 12.12.2025 20:28:29 264
2 100 Kč 12.12.2025 19:59:47 6147
2 000 Kč limit (11.12.2025 20:49:29) 264
1 900 Kč 11.12.2025 20:49:30 6147
1 800 Kč limit (11.12.2025 20:48:02) 264
1 700 Kč 11.12.2025 20:48:03 6147
1 600 Kč limit (11.12.2025 20:47:53) 264
1 500 Kč 11.12.2025 20:47:54 6147
1 400 Kč limit (11.12.2025 20:08:02) 264
1 300 Kč 11.12.2025 20:08:03 16593
1 200 Kč limit (11.12.2025 14:57:13) 264
1 100 Kč 11.12.2025 12:34:20 14249
1 000 Kč 05.12.2025 19:25:51 16593