Bohumír Dvorský - Vesnice u chmelnice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pastel, 29x41 cm. Signováno vlevo dole Boh. Dvorský 14. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1902 - 1976
Nejprve studoval ve večerních kurzech, posléze na AVU v krajinářské speciálce prof. Nejedlého. Se školou prof. Nejedlého podnikal i studijní cesty do zahraničí. Po studiích se vrátil do rodného kraje, kde ve výrazné barevnosti zobrazoval krajinu Ostravska, Hané, jižní Moravy. Kromě techniky olejů používal také pastely. Od roku 1939 žil na Sv. Kopečku u Olomouce. Byl členem mnoha výtvarných spolků, kromě jiných ocenění obdržel také titul národní umělec.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

vydraženo
23664. Vesnice u chmelnice
Dražba ukončena:31.10.2018 21:15:35
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 000 Kč limit (31.10.2018 21:09:33) 4518
3 000 Kč 31.10.2018 21:09:34 604
2 900 Kč limit (31.10.2018 21:07:11) 4518
2 800 Kč 31.10.2018 21:07:12 604
2 700 Kč limit (31.10.2018 20:26:15) 4518
2 600 Kč 31.10.2018 20:26:16 1016
2 500 Kč limit (31.10.2018 20:26:10) 4518
2 400 Kč 31.10.2018 20:26:11 1016
2 300 Kč limit (31.10.2018 20:26:06) 4518
2 200 Kč 31.10.2018 20:26:07 1016
2 100 Kč limit (31.10.2018 20:26:03) 4518
2 000 Kč 31.10.2018 20:26:04 1016
1 900 Kč limit (31.10.2018 20:25:59) 4518
1 800 Kč 31.10.2018 20:26:00 1016
1 700 Kč limit (31.10.2018 18:49:32) 4518
1 600 Kč 31.10.2018 1:19:24 1016
1 500 Kč limit (31.10.2018 1:19:19) 104
1 500 Kč 31.10.2018 1:19:20 1016
1 400 Kč limit (30.10.2018 11:23:07) 104
1 300 Kč limit (30.10.2018 11:23:06) 3698
1 100 Kč limit (29.10.2018 21:55:32) 104
1 000 Kč 29.10.2018 6:00:33 2216
900 Kč 06.10.2018 0:55:08 1852
800 Kč 03.10.2018 19:05:46 2216
700 Kč 29.09.2018 22:34:27 1011
600 Kč 28.09.2018 14:16:21 831
500 Kč 28.09.2018 10:01:09 604