Bohumír Dvorský

58441. Krajina

popis: Pastel, 27x36 cm. Signováno vpravo dole Boh. Dvorský. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1902 - 1976
Narodil se v Paskově na Moravě. Žák AVU (prof. O. Nejedlý). Maloval krajiny a květinová zátiší. Motivy často čerpal z oblasti Beskyd a Hané. Známé jsou i jeho kresby barokní architektury a procesí na Sv. Kopečku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

zbývá: 15 dnů, 5 hodin

konec dražby: 28.04.2021 19:45:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 100 Kč

1 100 Kč 10.04.2021 15:44:08 6275
1 000 Kč 02.04.2021 9:25:25 4966