Bohumír Dvorský - Krajina

Kresba, 21x24 cm. Signováno vpravo dole Dvorský. Rám, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1902 - 1976
Nejprve studoval ve večeních kurzech, posléze na AVU v krajinářské speciálce prof. Nejedlého. Se školou prof. Nejedlého podnikal i studijní cesty do zahraničí. Po studiích se vrátil do rodného kraje, kde ve výrazné barevnosti zobrazoval krajinu ostravska, Hané, jižní Moravy. Kromě techniky olejů používal také pastely. Od roku 1939 žil na Sv. Kopečku u Olomouce. Byl členem mnoha výtvarných spolků, kromě jiných ocenění obdržel také titul národní umělec.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

17641. Krajina
Dražba ukončena:29.03.2018 22:11:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 29.03.2018 19:15:09 2245