Bohumil Vrzal - V krajině nahých a tvrdých tvarů

Olej na plátně, 90x60 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 95 cm

o autorovi: 1940 – 2004
Malíř, grafik, textilní výtvarník.
Výtvarný obor studoval soukromě u malíře K. Černého v Praze a u profesorů B. Laciny a B. Vořecha v Brně. Zúčastnil se mezinárodních studijních stáží (Německo, Kuba, USA). Věnoval se výstavnictví, užité grafice, malbě a textilní tvorbě (tapisérie). V malbě tvořil v abstraktním stylu, později přešel k realistickému ztvárnění skutečnosti. Byl členem různých uměleckých sdružení doma i v zahraničí, jeho dílo je součástí sbírek MG v Brně a mnoha zahraničních uměleckých institucí.

doporučujeme
154202. V krajině nahých a tvrdých tvarů
Zbývá:27 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.02.2026 20:20:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč