Bohumil Ullrych - Pohled na Prahu

Nejdelší strana: 96 cm

Olej na plátně, 65x85 cm. Vzadu přípis Boh. Ullrych. Rámováno.

Při pohledu na předloženou olejomalbu od Bohumila Ullrycha se divák ocitá na vysokém pahorku, ze kterého se otevírá pohled na industriální Prahu. Na levé straně prvního plánu vidíme pár, který se ukrývá před paprsky slunce pod červeném paraplíčkem a pozoruje odehrávající se děj. Vysoké komíny se tyčí do prostoru, jejich kouř místy zakrývá horizont, na kterém je viditelná silueta Pražského hradu. Kompozice vrací diváka do atmosféry „století páry“, kdy rychle rozvíjející se města zahalovala pára přijíždějících vlaků a kouř továren. Jedná se o jednoznačně kvalitní ukázku tvorby Bohumila Ullrycha, kterou doporučujeme jako vynikající investiční příležitost.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1948

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč

104020. Pohled na Prahu
Dražba ukončena:25.10.2023 22:29:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč