Bohumil Jaroš - Zátiší s hrozny a jablky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 47x57 cm, signováno vlevo dole B. Jaroš, rám.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem

 

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem profesorů Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska.

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

vydraženo
12286. Zátiší s hrozny a jablky
Dražba ukončena:20.09.2017 19:19:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (20.09.2017 19:14:27) 1016
5 500 Kč limit (20.09.2017 18:36:36) 212
5 500 Kč limit (20.09.2017 18:36:37) 2577
4 600 Kč limit (20.09.2017 18:33:54) 212
4 500 Kč 20.09.2017 18:33:55 2577
4 400 Kč limit (20.09.2017 17:23:17) 212
4 300 Kč 20.09.2017 17:23:18 2678
4 200 Kč limit (20.09.2017 17:23:09) 212
4 100 Kč 20.09.2017 17:23:10 2678
4 000 Kč limit (20.09.2017 17:23:04) 212
3 900 Kč 20.09.2017 17:23:05 2678
3 800 Kč limit (20.09.2017 17:23:00) 212
3 700 Kč 20.09.2017 17:23:01 2678
3 600 Kč limit (20.09.2017 17:20:35) 212
3 500 Kč 20.09.2017 17:20:36 2678
3 400 Kč limit (20.09.2017 17:20:28) 212
3 300 Kč 20.09.2017 17:20:29 2678
3 200 Kč limit (20.09.2017 17:12:39) 212
3 100 Kč limit (20.09.2017 17:12:38) 2376
3 000 Kč limit (18.09.2017 9:32:04) 2376
2 900 Kč 18.09.2017 9:32:05 2678
2 800 Kč limit (18.09.2017 9:31:58) 2376
2 700 Kč 18.09.2017 9:31:59 2678
2 600 Kč limit (12.09.2017 16:53:41) 2376
2 500 Kč 12.09.2017 16:53:42 1016
2 400 Kč limit (12.09.2017 12:28:46) 2376
2 300 Kč 12.09.2017 12:28:47 279
2 200 Kč limit (12.09.2017 12:28:42) 2376
2 100 Kč 12.09.2017 12:28:43 279
2 000 Kč limit (11.09.2017 16:37:01) 2376
1 900 Kč 11.09.2017 16:37:02 1016
1 800 Kč limit (08.09.2017 14:03:48) 2376
1 700 Kč 01.08.2017 9:59:06 2609
1 600 Kč 18.07.2017 13:14:16 2678
1 500 Kč 13.07.2017 18:41:34 2817
1 400 Kč 06.07.2017 10:10:08 1252
1 300 Kč limit (01.07.2017 17:24:41) 1277
1 300 Kč limit (06.07.2017 10:10:07) 1277
1 200 Kč 30.06.2017 17:40:46 2678
1 100 Kč 30.06.2017 16:52:23 33
1 000 Kč 30.06.2017 6:20:05 2216