Bohumil Jaroš

60954. Z Normandie

popis: Kvaš, 18x35 cm. Signováno vpravo dole B. Jaroš 1897. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, Mařákovec, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem prof. Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska. Krajiny vynikají prostorovou vzdušností a výbornou perspektivou.
Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Délka pobytu od 1 roku do 8 let. K nejdéle studujícím Mařákovy školy patřil Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák se svojí krajinářskou školou měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Krajinářská škola Julia Mařáka zůstává nesmírně významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a žáci této školy jsou dodnes právem vyhledáváni poučenými sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30.000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 20:08:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 500 Kč