Bohumil Jaroš - Vlčí máky

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 45x58 cm. Signováno vpravo dole B. Jaroš. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 63 cm

 

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem profesorů Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska.

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

vydraženo
116559. Vlčí máky
Dražba ukončena:02.06.2024 20:12:54
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (02.06.2024 20:09:53) 5768
5 000 Kč 02.06.2024 20:09:54 5206
4 900 Kč limit (02.06.2024 20:08:30) 5768
4 800 Kč 02.06.2024 20:08:31 5206
4 700 Kč limit (02.06.2024 20:05:50) 5768
4 600 Kč 02.06.2024 20:05:51 5206
4 500 Kč limit (02.06.2024 20:05:17) 5768
4 400 Kč 02.06.2024 20:05:18 5206
4 300 Kč limit (02.06.2024 20:04:31) 5768
4 200 Kč 02.06.2024 20:04:32 5206
4 100 Kč limit (02.06.2024 20:03:56) 5768
4 000 Kč 02.06.2024 20:03:57 5206
3 900 Kč limit (02.06.2024 20:03:22) 5768
3 800 Kč 02.06.2024 20:03:23 5206
3 700 Kč limit (02.06.2024 20:02:12) 5768
3 600 Kč 02.06.2024 20:02:13 5206
3 500 Kč limit (02.06.2024 20:01:10) 5768
3 400 Kč 02.06.2024 19:13:05 582
3 300 Kč 02.06.2024 18:54:17 8349
3 200 Kč 01.06.2024 1:16:36 12516
3 100 Kč limit (01.06.2024 1:16:29) 920
3 000 Kč 01.06.2024 1:16:30 12516
2 900 Kč limit (01.06.2024 1:16:24) 920
2 800 Kč 01.06.2024 1:16:25 12516
2 700 Kč limit (01.06.2024 1:16:19) 920
2 600 Kč 01.06.2024 1:16:20 12516
2 500 Kč limit (01.06.2024 1:16:13) 920
2 400 Kč 01.06.2024 1:16:14 12516
2 300 Kč limit (01.06.2024 1:16:07) 920
2 200 Kč 01.06.2024 1:16:08 12516
2 100 Kč limit (31.05.2024 8:28:13) 920
2 000 Kč limit (31.05.2024 8:28:12) 12516
1 900 Kč limit (31.05.2024 3:11:30) 12516
1 800 Kč 31.05.2024 3:11:31 5206
1 700 Kč limit (28.05.2024 22:20:45) 12516
1 600 Kč 28.05.2024 21:08:08 15406
1 500 Kč 28.05.2024 14:32:45 12516
1 400 Kč 27.05.2024 21:39:43 734
1 300 Kč 25.05.2024 16:04:57 12516
1 200 Kč 24.05.2024 23:30:53 13376
1 100 Kč 24.05.2024 20:50:20 12516
1 000 Kč 24.05.2024 19:00:34 10207