Bohumil Jaroš - Svit nad zimní krajinou

Tempera, 19x24 cm. Signováno vpravo dole B. Jaroš. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím Mařákovy školy patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák se svojí krajinářskou školou měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Tato škola zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a žáci této školy jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

doporučujeme
87474. Svit nad zimní krajinou
Zbývá:1 dnů, 18 hodin
Konec dražby:04.12.2022 20:10:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 01.12.2022 22:31:08 2559