Bohumil Jaroš - Stromy v krajině

Detail položky

Detail položky

Kvaš, 30x21 cm. Signováno vpravo dole B. Jaroš. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem profesorů Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska.

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

vydraženo
59793. Stromy v krajině
Dražba ukončena:26.05.2021 20:14:26
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 300 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 300 Kč 26.05.2021 20:09:26 2559
4 200 Kč 26.05.2021 20:09:11 6156
4 100 Kč limit (26.05.2021 20:06:36) 2559
4 100 Kč 26.05.2021 20:06:37 6156
4 000 Kč limit (26.05.2021 20:05:35) 2559
3 900 Kč limit (26.05.2021 20:05:34) 6156
3 700 Kč limit (26.05.2021 20:03:55) 2559
3 600 Kč limit (26.05.2021 20:03:54) 6156
3 200 Kč limit (26.05.2021 20:02:29) 2559
3 100 Kč 26.05.2021 20:02:30 6156
3 000 Kč limit (26.05.2021 20:01:26) 2559
2 900 Kč 26.05.2021 20:00:27 6156
2 800 Kč 26.05.2021 19:59:03 2559
2 700 Kč 26.05.2021 19:57:56 6156
2 600 Kč 26.05.2021 19:54:41 2559
2 500 Kč 26.05.2021 19:53:21 3664
2 400 Kč 26.05.2021 19:52:15 6156
2 300 Kč 26.05.2021 19:49:53 8761
2 200 Kč 26.05.2021 19:46:44 2559
2 100 Kč 26.05.2021 19:38:02 7955
2 000 Kč 26.05.2021 19:33:30 8761
1 900 Kč 26.05.2021 19:30:06 7955
1 800 Kč 26.05.2021 19:05:41 8761
1 700 Kč 26.05.2021 13:16:56 582
1 600 Kč 26.05.2021 12:20:36 7955
1 500 Kč 25.05.2021 21:43:14 2559
1 400 Kč 24.05.2021 21:49:04 8761
1 300 Kč 24.05.2021 16:57:42 1534
1 200 Kč 24.05.2021 14:16:13 8761
1 100 Kč 21.05.2021 21:26:47 6156
1 000 Kč 13.05.2021 19:22:40 2559
900 Kč 13.05.2021 8:47:59 7955
800 Kč 12.05.2021 14:58:00 2734
700 Kč 11.05.2021 21:27:10 7955
600 Kč 11.05.2021 16:21:02 2216
500 Kč 08.05.2021 6:55:16 4632