Bohumil Jaroš - Pohled do krajiny

Detail položky

Detail položky

Tempera, 36x49 cm. Signováno vlevo dole i vpravo dole B. Jaroš. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 58 cm

 

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem profesorů Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska.

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

vydraženo
90669. Pohled do krajiny
Dražba ukončena:26.02.2023 20:12:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 400 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 400 Kč 26.02.2023 20:09:26 2559
4 300 Kč 26.02.2023 20:07:05 11045
4 200 Kč 26.02.2023 20:06:53 2559
4 100 Kč limit (26.02.2023 20:06:47) 11045
4 000 Kč 26.02.2023 20:06:48 2559
3 900 Kč 26.02.2023 20:05:48 11045
3 800 Kč 26.02.2023 20:05:41 1510
3 700 Kč limit (26.02.2023 20:05:18) 11045
3 600 Kč 26.02.2023 20:05:19 2559
3 500 Kč limit (26.02.2023 20:03:32) 11045
3 500 Kč 26.02.2023 20:03:33 2559
3 400 Kč limit (26.02.2023 20:03:18) 11045
3 300 Kč 26.02.2023 20:03:19 2559
3 200 Kč limit (26.02.2023 20:03:00) 11045
3 100 Kč 26.02.2023 20:03:01 2559
3 000 Kč 26.02.2023 20:02:33 11045
2 900 Kč 26.02.2023 20:02:21 2559
2 800 Kč limit (26.02.2023 20:02:06) 11045
2 700 Kč 26.02.2023 20:02:07 2559
2 600 Kč 26.02.2023 20:01:22 11045
2 500 Kč 26.02.2023 20:01:13 2559
2 400 Kč limit (26.02.2023 20:01:02) 11045
2 300 Kč 26.02.2023 20:01:03 2559
2 200 Kč 26.02.2023 20:00:22 11045
2 100 Kč 26.02.2023 20:00:17 2559
2 000 Kč 26.02.2023 19:59:56 11045
1 900 Kč 26.02.2023 19:59:45 1510
1 800 Kč 26.02.2023 19:59:33 11045
1 700 Kč 26.02.2023 19:59:18 2559
1 600 Kč 26.02.2023 19:59:05 11045
1 500 Kč 26.02.2023 19:50:53 2559
1 400 Kč 25.02.2023 22:14:28 12150
1 300 Kč 25.02.2023 16:29:53 2559
1 200 Kč 23.02.2023 18:46:43 1510
1 100 Kč 19.02.2023 18:10:19 8349
1 000 Kč 14.02.2023 20:33:45 2559