Bohumil Jaroš - Podzim ve skalách

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 73x49 cm. Signováno vlevo dole B. Jaroš. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 73 cm

 

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha
Malíř, krajinář, syn Emanuela Jaroše, malíře dekorací. Studoval kreslířskou školu v Praze u Reyenera 1879 - 1883, 1886 - 1891 byl žákem profesorů Jana Subiče a Julia Mařáka. Krajinář - krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy a Slovenska.

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

vydraženo doporučujeme
87731. Podzim ve skalách
Dražba ukončena:14.12.2022 22:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 900 Kč 14.12.2022 22:30:22 5538
4 800 Kč limit (14.12.2022 22:30:16) 11249
4 700 Kč 14.12.2022 22:30:17 5538
4 600 Kč limit (14.12.2022 22:29:37) 11249
4 500 Kč 14.12.2022 22:27:53 5538
4 400 Kč limit (14.12.2022 22:27:46) 11249
4 300 Kč 14.12.2022 22:27:47 5538
4 200 Kč 14.12.2022 22:26:53 11249
4 100 Kč 14.12.2022 22:25:49 5538
4 000 Kč limit (14.12.2022 22:25:44) 11249
3 900 Kč 14.12.2022 22:25:45 5538
3 800 Kč limit (14.12.2022 22:25:27) 11249
3 700 Kč 14.12.2022 22:24:54 5538
3 600 Kč 14.12.2022 22:23:49 11249
3 500 Kč 14.12.2022 22:23:06 5538
3 400 Kč 14.12.2022 22:22:53 11249
3 300 Kč 14.12.2022 22:20:48 5538
3 200 Kč 14.12.2022 22:19:51 11249
3 100 Kč 14.12.2022 22:19:16 5538
3 000 Kč limit (14.12.2022 22:19:02) 11249
2 900 Kč 14.12.2022 22:19:03 5538
2 800 Kč limit (14.12.2022 22:18:56) 11249
2 700 Kč 14.12.2022 22:18:57 5538
2 600 Kč 14.12.2022 22:17:50 11249
2 500 Kč 14.12.2022 22:17:07 5538
2 400 Kč 14.12.2022 22:17:01 11249
2 300 Kč 14.12.2022 22:16:09 5538
2 200 Kč 14.12.2022 22:15:55 11249
2 100 Kč 14.12.2022 22:07:59 5538
2 000 Kč limit (14.12.2022 22:07:49) 545
2 000 Kč 14.12.2022 22:07:50 5538
1 900 Kč limit (14.12.2022 22:07:34) 545
1 800 Kč 14.12.2022 22:07:35 5538
1 700 Kč limit (14.12.2022 20:33:08) 545
1 600 Kč 14.12.2022 20:33:09 7237
1 500 Kč limit (14.12.2022 20:33:02) 545
1 400 Kč 14.12.2022 20:33:03 7237
1 300 Kč limit (14.12.2022 20:32:53) 545
1 200 Kč 14.12.2022 20:32:54 7237
1 100 Kč limit (14.12.2022 19:45:05) 545
1 000 Kč 03.12.2022 19:37:13 3304