Bohumil Jaroš - Podzim v parku

Olej na kartonu, 65x50 cm. Signováno vlevo dole B. Jaroš. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 74 cm

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

111469. Podzim v parku
Dražba ukončena:28.02.2024 22:56:13
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč