Olej na plátně, 30x40 cm, signováno vlevo dole Čížek, rám. 1913, Lešany na Hané - 1989, Praha Učil se kreslení a deskriptivě na ČVUT v Praze (prof. Blažíček, Bouda, Pokorný). Vystavoval výhradně na našem území.