Bohumil Horyna (Gottlieb Berghauer)

67528. Prodavač melounů

popis: Olej na plátně, 47x60 cm. Signováno vpravo dole B. Horyna. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi:
Malíř krajin, podobizen, folklorních motivů, ilustrací. Původním jménem Gottlieb Berghauer. Po 2. světové válce si nechal jméno počeštit na Bohumil Horyna, svá díla značil i pseudonymem B. Horník. Na některých obrazech, spíše těch starších, což je případ i tohoto díla, najdeme signaturu G. Berghauer, kdy používal staroněmeckou abecedu, kurent. Signatura Horník byla používána za totality jako pseudonym, neboť mu bylo zakázáno prodávat obrazy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč

dražba ukončena: 17.10.2021 20:30:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 800 Kč