Olej na sololitu, 46x57 cm. Signováno vpravo dole B. Obrovský 92. Rámováno.
Nejdelší strana: 70 cm
Olejomalba od Bohdana Obrovského zobrazuje pohled na krajinu zobrazenou za měsíční noci. První plán kompozice se otevírá vodní hladinou jezera, která vede pohled diváka k horizontu, kde v zástupu spatřujeme jemně modelované svahy kopců. Na levé straně obrazovou plochu lemuje skála s budovami se světlem v oknech, který naznačuje lidskou přítomnost. Kompozici zavírá obloha s jasným měsícem, jehož zář se odráží na vodním povrchu a jemně prosvětluje malbu provedenou v tlumených tónech. Dominující modrá barva je v souladu se zdrženlivými zelenými odstíny, reflexy žluté barvy a běloby se vymezují na pozadí melancholické barevnosti. Dílo Bohdana Obrovského jednoznačně nenechá diváka lhostejným a je skvělou investiční a sběratelskou příležitostí.
o autorovi: 1925 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč