Bohdan Obrovský - Za měsíčné noci

Olej na sololitu, 46x57 cm. Signováno vpravo dole B. Obrovský 92. Rámováno.

Nejdelší strana: 70 cm

Olejomalba od Bohdana Obrovského zobrazuje pohled na krajinu zobrazenou za měsíční noci. První plán kompozice se otevírá vodní hladinou jezera, která vede pohled diváka k horizontu, kde v zástupu spatřujeme jemně modelované svahy kopců. Na levé straně obrazovou plochu lemuje skála s budovami se světlem v oknech, který naznačuje lidskou přítomnost. Kompozici zavírá obloha s jasným měsícem, jehož zář se odráží na vodním povrchu a jemně prosvětluje malbu provedenou v tlumených tónech. Dominující modrá barva je v souladu se zdrženlivými zelenými odstíny, reflexy žluté barvy a běloby se vymezují na pozadí melancholické barevnosti. Dílo Bohdana Obrovského jednoznačně nenechá diváka lhostejným a je skvělou investiční a sběratelskou příležitostí.

o autorovi: 1925 - 2002

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč

121516. Za měsíčné noci
Dražba ukončena:29.08.2024 22:49:05
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 400 Kč