Olej na překližce, 100x80 cm. Signováno vlevo nahoře B. Obrovský 64. Rámováno.
Stav: Malba mírně poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Předložené dílo patří k figurálním obrazům Bohdana Obrovského, ve kterém se znatelněji hlásí o slovo expresivní symbolistní složka. Ústředním motivem je do sebe pohroužená sedící figura, před níž se objevuje několik stylizovaných rostlin. Důležitou součást obrazu tvoří také druhá postava, ze které je však viditelná pouze část. Z díla přímo dýchá intenzivní vnitřní poselství, které se neklamně propisuje jak do názvu, tak do způsobu výtvarného zpracování. Na divákovy smysly apeluje výrazná barevnost, a sice podkladová hnědá a zejména nápadný červený odstín pozadí, který na horizontu přerušuje linie naznačené architektury. Týž účinek zprostředkovávají také osobité formy rostlin s trny. Jedná se evidentně o práci, ve které Obrovský předkládá osobní zpověď o emočním hnutí ztvárněném velmi direktními výtvarnými prostředky. V umělcově díle se nejedná o zcela typický motiv, o to větší hodnotu lze nicméně této práci přiznat ze sběratelského hlediska.
Nejdelší strana: 100 cm
o autorovi: 1925 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč