Bohdan Kopecký - Konvolut 3 dřevorytů

Dřevoryty, od 19x17 cm do 19x20 cm. Signovány Boh. Kopecký. 1x paspartováno, 2x rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rámy mírně poškozeny.

o autorovi: 1928-2010
Narodil se v Litomyšli. Studoval pražskou AVU u prof. Nejedlého. V 50. letech byl označen za odpůrce socialismu a pracoval jako horník. Krajina Mostecka se mu stala inspirací. Politicky se angažoval také v období Pražského jara a důsledkem byl zákaz výstav a práce v propagačním oddělení JZD. Po r. 1989 se naplno vrátil k volné tvorbě. Patří mezi přední české krajináře 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 420 000 Kč

84475. Konvolut 3 dřevorytů
Dražba ukončena:13.10.2022 21:44:12
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 13.10.2022 21:41:12 4879
500 Kč 21.09.2022 18:13:16 1494