Bobeš Svoboda - Za vesnicí

Olej na plátně, 30x42 cm. Signováno vpravo dole Bobeš Svoboda. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 – 1974
Malíř. Na radu Mikoláše Alše začal soukromě studovat malířskou školu Aloise Kalvody, poté studoval figurální a portrétní malbu u Karla Reisnera, také u M. Alše. V r. 1904 začal spolupracovat se spolky Mánes a Myslbek, od r. 1906 vystavoval v Praze i jinde. Prošel 1. světovou válkou, pro vojenské muzeum maloval výjevy z války. Po válce se odstěhoval do Mohelna a začal se zajímat o mohelenskou hadcovou step.

Bobeš Svoboda
19613. Za vesnicí
Dražba ukončena:25.04.2018 19:33:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 12.04.2018 0:14:05 2631
600 Kč 02.04.2018 17:23:40 1599