Bobeš Svoboda - Hadcová step - Mohelno

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole Bobeš Sv. 1927. Rámováno.

Nejdelší strana: 83 cm

o autorovi: 1885 – 1974
Malíř. Na radu Mikoláše Alše začal soukromě studovat malířskou školu Aloise Kalvody, poté studoval figurální a portrétní malbu u Karla Reisnera, také u M. Alše. V r. 1904 začal spolupracovat se spolky Mánes a Myslbek, od r. 1906 vystavoval v Praze i jinde. Prošel 1. světovou válkou, pro vojenské muzeum maloval výjevy z války. Po válce se odstěhoval do Mohelna a začal se zajímat o mohelenskou hadcovou step.

Bobeš Svoboda
77877. Hadcová step - Mohelno
Dražba ukončena:15.05.2022 20:49:41
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč