Berta Liebscherová-Havlíčková - Pivoňky

Olej na kartonu, 69x37 cm. Signováno vpravo dole B. Liebscherová H.

o autorovi: 1864-1954
Narodila se v Lovčicích na Šumavě. Studovala na UMPRUM v letech 1887–1891 na dámském oddělení pro kreslení u profesorů J. Schikanedera, F. Ženíška, J. V. Myslbeka či Adolfa Liebschera. Později se stala žákyní Hermíny Laukotové, kde se věnovala figurální malbě, a rovněž navštěvovala krajinářskou školu Karla Liebschera. V roce 1891 na pražské Jubilejní výstavě byly její práce zastoupeny v expozici žákyň Uměleckoprůmyslové školy. Ve své tvorbě se věnovala hlavně malbám krajin a květinových zátiší.

29486. Pivoňky
Dražba ukončena:27.03.2019 18:55:34
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:16 000 Kč