Berta Liebscherová-Havlíčková - Moře

Olej na plátně, 23x34 cm. Signováno vpravo dole B. Liebscherová-Havlíčková. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Malý obrázek zaznamenává okamžik na mořské hladině, strukturu moře a vln v tyrkysových šedých a bílých odstínech. Živá práce se štětcem prozrazuje kvality zatím nezjištěného autora.

Nejdelší strana: 47 cm

o autorovi: 1864-1954
Narodila se v Lovčicích na Šumavě. Studovala na UMPRUM v letech 1887–1891 na dámském oddělení pro kreslení u profesorů J. Schikanedera, F. Ženíška, J. V. Myslbeka či Adolfa Liebschera. Později se stala žákyní Hermíny Laukotové, kde se věnovala figurální malbě, a rovněž navštěvovala krajinářskou školu Karla Liebschera. V roce 1891 na pražské Jubilejní výstavě byly její práce zastoupeny v expozici žákyň Uměleckoprůmyslové školy. Ve své tvorbě se věnovala hlavně malbám krajin a květinových zátiší.

87457. Moře
Dražba ukončena:04.12.2022 20:27:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč