Olej na plátně, 38x59 cm. Monogramováno vlevo dole B. K. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 75 cm
Na této baladické malbě skalnatého pobřeží nechává Beneš Knüpfer promlouvat svou silnou stránku, která spočívala především ve schopnosti zprostředkovat tajemnou náladovost pohledů na přímořské krajiny. Volba tématu skalisek, které se vynořují z klidné, jen lehce rozvlněné vodní hladiny, prozrazuje autorův jedinečný cit pro výběr takového motivu, který dovoluje prožít sugestivní atmosféru zdánlivě běžného motivu. Vnitřní náboj jednoznačně dýchá i ze způsobu výtvarného zpracování, které se zakládá na krásné sjednocené paletě přírodních odstínů skalisek doplněné o modrou barvu vody a romantických červánků na obzoru. Horizontální kompozice dotyku vody s pevninou malbě propůjčuje až snový efemérní ráz. Toto vysoce hodnotné dílo pozdního romantika a sensualisty Knüpfera, který získal umělecké školení v Praze, v Mnichově a díky stipendiu též v Římě, poskytuje zcela jedinečný vizuální zážitek.
o autorovi: 1844 - 1910
Narodil se ve Frýdštejně u Sychrova. Studoval AVU v Praze a v Mnichově u prof. Raaba a Wagnera. Proslul jako malíř moře.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč