Beneš Knüpfer - Najáda

Olej na dřevě, 15,5x39 cm. Signováno vpravo dole Knüpfer. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře.

Nejdelší strana: 63 cm

Předložená olejomalba od Beneše Knüpfera zobrazuje najádu, která se vznáší na mořských vlnách. Postava najády je organickou součástí moře, jehož vlhy se jemně dotýkají těla bájné mořské ženy. Dlouhé hnědé vlasy obtáčejí paže a plynou na vodní hladině. Najáda je začátkem a pokračováním živlu, který umělec mistrovský zobrazoval na svých kompozicích zobrazujících mytologické scenerie. Barevnost kompozice je pojednána pomocí pastelových tónů, kde smaragdová barevnost vln kontrastuje se západem slunce. Jedná se o vynikající dílo Beneše Knüpfera, které nesmí uniknout pozornosti sběratele a milovníka umění druhé poloviny devatenáctého století.

o autorovi: 1844 - 1910

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
107091. Najáda
Dražba ukončena:13.12.2023 23:12:01
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:29 000 Kč