Beneš Knüpfer - Dvě najády

Olej na plátně, 50x84 cm, signováno vpravo dole, rám, ten mírně poškozen.

1844, Frydštejn u Sychrova - 1910, na moři na parníku Wiliam
Žák AVU (1865), poté studia u profesorů K. Pilotyho, Raaba a Wagnera. na Akademii v Mnichově. Vedle portrétů a figurálních kompozic, zpracovaných různými malířskými technikami, dosáhl úspěchu zejména v malbě moře zalidněného bájnými a alegorickými postavami.

Pozn.: Plátno nevypnuté, v malbě krakeláž. Konzultováno a pravost ověřena PHDr. Michaelem Zachařem.

1653. Dvě najády
Dražba ukončena:26.11.2014 21:32:00
Vyvolávací cena:20 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč