Bedřiška Znojemská - Souznění

Olej na překližce, 75x90 cm. Signováno vpravo dole Znojemská. Rámováno.

Nejdelší strana: 104 cm

o autorovi: 1928 - 2021
Malířka. Narozena ve Znojmě v rodině důstojníka jako Božena Fritzová. Když byla nucena vzít si pseudonym, zvolila si příjmení podle svého rodného kraje. Po gymnáziu v Českých Budějovicích studovala medicínu v Praze, kde byla po prověrce v roce 1951 vyloučena ze studia a zároveň jí bylo zakázáno studium na všech vysokých školách v Československu. V tomto období nemohla najít práci a připravovala se na emigraci, ale nechtěla ublížit rodině a zůstala. V letech 1951-1956 soukromě navštěvovala lekce malby u akademických malířů Emanuela Frinty, Františka Ketzka a Františka Nedvěda. Spolu s manželem Bořivojem Krejčím se věnovali výzdobě a opravě kostelních mobiliářů. Za svou tvorbu získala jedenáct ocenění, z toho dvě zlaté medaile na mezinárodní výstavě talentů ve Stockholmu. V roce 2010 byla Bedřiška Znojemská oceněna za celoživotní přinos spirituálnímu výtvarnému umění Svatovojtěšskou medailí. Její obrazy mají poselství a vedou k zamyšlení.

doporučujeme
119757. Souznění
Zbývá:30 dnů, 1 hodin
Konec dražby:01.08.2024 20:06:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 000 Kč