Olej na plátně, 47x102 cm, signováno vpravo dole F. Wachsmann 1896, rám.
1820, Litoměřice - 1897, Praha
Učil se v Drážďanech, Inšpurku i Mnichově. Malíř, litograf, kreslíř krajin a architekt. Vytvořil četné návrhy na kaple, oltáře, kazatelny, kostelní lampy. Studijně cestoval do Německu i Francii. Maluje divoké skalní útesy a balvany, strže i horská zákoutí. Zabývá se především technikou akvarelu.
Pozn.: Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.